Mokinių atsiliepimai apie mokyklas ir instruktorius

Kokie atsiliepimai apie vairavimo mokyklas ir instruktorius yra dažniausi?

 

Nusprendus gauti vairuotojo pažymėjimą neapsieisite be vairavimo mokyklos. Jų yra tikrai nemažai tačiau kaip žinoti kuri yra gera? Lengviausia išeitis – skaityti komentarus internete. Įvertinsite įvairias istorijas ir nuomones, galėsite susidaryti vaizdą kuri mokykla yra išties patikima. Žemiau pateiktame tekste surasite info kokie atsiliepimai gali pasitaikyti svetainėje www.TavoVairavimoMokykla.lt

Kaip išsirinkti vairavimo mokyklą?Paprastai žmonės pasirenka tą vairavimo mokyklą kuri yra jiems patogioje vietoje, šalia namų ar pakeliui į darbą. Tai svarbu lankant teorijos pamokas tačiau prasidėjus praktinėms vairavimo pamokoms galite susitarti su instruktoriumi kad jis atvažiuotų į sutartą vietą.

Draugų ir pažįstamų rekomendacijos yra pačios vertingiausios, jie gali iš savo patirties patarti kodėl ir kuri vairavimo mokyklas jiems patiko ir kokį instruktorių rekomenduoja.

Įtartini teigiami atsiliepimai

Naršant internete gali susidaryti įspūdis, kad didžioji dalis komentarų yra teigiami. Tai reikia vertinti labai atsargiai. Teigiamus komentarus apie praktinio vairavimo mokytojus bei vairavimo teorijos palieka net tik vairavimo mokyklas baigę mokiniai bet patys mokyklų atstovai ar instruktoriai taip norėdami pagerinti mokyklos reitingus.

Šis atsiliepimas parodo kas svarbiausia pradedančiajam mokytis vairuoti:

Noriu padėkoti savo vairavimo mokytojui kuris mokydamas mane buvo labai kantrus ir dėmesingas. Jei padarydavau klaidą jis niekada nėra pakėlęs balso, visuomet padrąsindavo, sakydavo kad svarbiausia yra susikaupti ir niekur neskubėti, duodavo kitų naudingų patarimų. Instruktorius visuomet būdavo gerai nusiteikęs, vairavimo pamokos praeidavo labai ramiai be nervų, be to, nė karto neišgirdau jokių dviprasmiškų juokelių. Jeigu reikėtų vėl iš naujo rinktis vairavimo instruktorių tikrai žinočiau kur kreiptis.

 

Vairavimo instruktoriai

Beveik visi mokiniai atsiliepimuose parašo ir instruktorių vardus, pavardes, nurodo svarbiausias priežastis kodėl jiems patiko ar nepatiko mokytis su vienu ar kitu instruktoriumi. Pagrindinės teigiamos asmeninės savybės kurios pabrėžiamos komentaruose yra kantrybė, tolerancija, geranoriškumas. Turintys tokius bruožus instruktoriai yra patys geriausi mokytojai.

 • Vairavimo instruktorius turi puikiai žinoti kelių eismo taisykles bet ir mokėti suprantamai jas paaiškinti mokiniui todėl svarbu kad instruktorius būtų ir gerai pasiruošęs ir iš psichologinės pusės.
 • Mokytojas tik skatindamas ir padėdamas ir karts nuo karto pataisydamas, bei pakoreguodamas gali perteikti pasitikėjimą ir drąsą vairavimo metu.
 • Teigiamos emocijos visada geriau nei aršus šaukimas. Sugebantys pajuokauti ir nukreipti dėmesį nuo nesėkmės tokie vairavimo instruktoriaus bruožai geriausiai įsimenami ir tokie vairavimo instruktoriai lengviausiai išmoko savo mokinius.

Dėl kokių priežasčių kritikuojami instruktoriai?

Skaitydami komentarus tikrai rasite ne vieną kuriame neigiamai atsiliepiama apie buvusį instruktorių. Dažniausiai jie kritikuojami dėl blogų charakterio savybių pvz. instruktorius nekantrus, išjuokė, apšaukė, nenuosekliai dėstė mintis, nemaloniai kvepėjo. Esant tokiai situacijai tikrai sunku įsivaizduoti kad galima greitai išmokyti vairuoti, iš baimės susikaustęs mokinys gali pridaryti dar daugiau klaidų. Pvz. šis neigiamas komentaras yra labai dažnas:

Teko mokytis pas labai nekultūringą vyresnio amžiaus instruktorių kuris nevengdavo keiksmažodžių, uždavus klausimą ar paprašius ką nors paaiškinti matėsi kad susinervina. Toks įspūdis kad labai atmestinai žiūrėjo į savo pareigas ir tik tada kai pasakiau kad eisiu pasikalbėti su direktoriumi, jo elgesys šik tiek pasikeitė. Bet vis tiek aš neapsikenčiau ir paprašiau kad duotų man naują instruktorių.

Žinoma, reikia suprasti ir vairavimo instruktorius, jie taip pat turi įvairiausių problemų ir galvoja apie savo reikalus darbo metu. Charakteriai taip pat visų skirtingi ir atitaikyti sunku, todėl čia labai svarbu abipusė tolerancija. Jei instruktoriaus elgesys kelia abejonių arba jam sunku užmegzti draugišką ryšį toks tikrai niekada neturės gerų atsiliepimų, o atviras ir geranoriškas instruktorius visuomet bus paklausus.

Punktualumas ir pamokų trukmė

Punktualumas – gero instruktoriaus bruožas. Kiekvienas vairavimo instruktorius pamoką privalo pradėti sutartu laiku ir tęsti tiek kiek priklauso nes vairavimo pamokos nėra pigios todėl visas laikas kuris priklauso jums turi būti ir išnaudotas.

Ne paslaptis, kad dalis instruktorių yra rūkantys. Jei jie tai daro jūsų pamokų laiko sąskaita iškart jiems pasakykite kad to netoleruosite. Tas pats pasakytina ir apie pasivažinėjimus instruktoriaus reikalais arba jo prašymai, palaukti, pavežti jo pažįstamus. Tokie dalykai nėra normalu, tačiau jei jūs gerai sutariate su instruktoriumi, nieko blogo, svarbiausia kad mokymo laikas jums būtų kompensuotas.

Jeigu jūsų instruktorius ženkliai sutrumpina pamokos laiką apie tai pasikalbėkite. Pasakykite kad tam nepritariate ir netoleruosite jei pasikartos. Jūsų vairavimo kursų sutartyje yra nurodyta kiek pamokų jums skirtas ir kokia jų trukmė. Jei visgi situacija pasikartoja, kreipkitės į mokyklos direktorių.

Dažnai nusukdavo vairavimo laiką, ir liepdavo važiuoti vos ne tiesiomis gatvėmis, nors sakydavau, kad važiuojam jau gal ir kitu maršrutu. Kažin ar toks mokymo metodas geras.

Kaip vertinti vairavimo teorijos mokytoją?

Nors daugiausia atsiliepimų yra apie instruktorius tačiau ne mažiau svarbu koks specialistas jūs mokys teorinių dalykų. Visų pirmą, ieškokite tokio mokytojo kuris moką sudominti, ne sausai dėsto teoriją, o pateikia pavyzdžius, įtraukia į mokymą ir praktines situacijas. Ne pro šalį, kad mokėtų ir pajuokauti, nebūtų pernelyg rimtas.

Mokantis teorijos prie kompiuterių dažnai pasitaiko, kad ne visiems mokiniams instruktorius vienodai skiria dėmesio. Taip gali būti todėl, kad mokymo grupėje yra per daug mokinių, tačiau visuomet būkite atkaklus ir prašykite kad atsakytų į jūsų užduotus klausimus. Čia pavyzdys iliustruojantis tokią situaciją:

Vairavimo kursus lankiau vakarinė grupėje. Teoriją turėjome skaityti patys, skubi, per tą laiką kiekvienas bando mokytojui užduoti jam rūpimus klausimus bet mokytojas skuba, labai trumpai paaiškina tai po tokios pamokos išeini taip ir nesupratęs iki galo.

Komentarai apie mokyklos administraciją

Atėję užsiregistruoti į vairavimo mokyklą iš pradžių bendrausite su administratore. Taip turi atrodyti geras aptarnavimas:

Administratorė visada buvo geros nuotaikos, paprastai ir aiškiai papasakojo kaip vyksta teorinės ir praktinės pamokos, atsakė į rūpimus klausimus.

Perskaičius komentarus galima apibendrinti, kad mokiniams svarbiausia kad administracijos atstovai bendrautų su jais geranoriškai, nebūtų arogantiški, labai paprastai ir nuosekliai išaiškintų kaip vyks mokymai. Taip atsitinka kai vadovybė elgiasi priešingai:

Nieko gero negaliu pasakyti apie šią vairavimo mokyklą. Matėsi, kad administratorė naujokė, negalėjo atsakyti į visus klausimus, nesuteikė jokios nuolaidos. Direktorius išvis atsiriboja nuo klientų, pasakė man kad bendraučiau su administratore.

Ką mokyklos vadovai daro blogai?

Niekas nėra apsaugotas nuo konfliktų ir įvairių nesusipratimų tarp vairavimo mokyklos darbuotojų ir klientų.

 • Blogos charakterio savybės. Prieš priimdama į darbą instruktorių vairavimo mokykla turi įvertinti ne tik jo buvusias darbovietes ir instruktoriaus darbo stažą. Reikėtų pasidomėti ir pokalbio metu įvertinti instruktoriaus asmenines savybes užduodant jam specialius klausimus. Labai svarbu, kad instruktorius būtų komunikabilus, mokėtų bendrauti su įvairių tipų žmonėmis, gebėtų aiškiai dėstyti mintis ir motyvuoti pradedančius vairuoti.
 • Kas atsitinka kai instruktoriai keičiami dažnai?

  Labai blogai jei susiklosto situacija kai dėl tam tikrų priežasčių reikia vieną ar netgi kelis kartus keisti instruktorių. Tai išbalansuoja mokinį, jis ima mažiau pasitikėti pačia vairavimo mokykla ir savo sugebėjimais. Paskirtas mokyti instruktorius turėtų išlikti iki pat mokymų pabaigos kad kuo nebūtų sukeltas nereikalingas stresas mokiniui.

 • Automobilių parkas. Automobilių keitimas. Kai kurie mokiniai būna nepatenkinti jei mokymosi metu reikėjo vairuoti benzininį automobilį o egzaminui buvo skirtas dyzelinis ir atvirkščiai. Tokio kaitaliojimo nereikėtų praktikuoti nes mokiniams nelengva greitai priprasti prie naujo automobilio Jie negali susikaupti, ima nervintis ir daryti klaidas.
 • Klaidinanti kainodara. Dar vienas dalykas dėl kurio mokiniai būna nepatenkinti jei tiksliai nežino paslaugų kainos pvz. papildomų pamokų kainų. Be jų dažniausiai neapsieinama o kainuoja jos ne pigiai, todėl pasidomėti tuo reikėtų prieš registruojantis į vairavimo mokyklą.

Kaip elgiasi mokiniai nepatenkinti vairavimo mokyklų ir instruktorių paslaugomis?

Jei mokinys su instruktoriumi neranda bendros kalbos, mokiniui nepatinka jo bendravimo ar mokymo stilius nelieka nieko kito tik nutraukti sutartį ir pakeisti mokyklą. Dažniausiai pakeitus mokyklą problemos išsisprendžia ir mokinys išlaikęs vairavimo egzaminą gauna vairuotojo pažymėjimą.

Kaip elgtis instruktoriui ar vairavimo mokyklai jei randate neigiamą atsiliepimą?

Pats blogiausias pavyzdys kai mokykla sulaukusi blogų atsiliepimų ima šmeižti savo klientus, vengia išsiaiškinti kodėl mokiniai liko nepatenkinti, neprisiima atsakomybės už savo darbuotojų blogai atliktą darbą. Protingi vairavimo mokyklų vadovai visada stengiasi išsiaiškinti konflikto esmę ir išspręsti nemalonią situaciją draugiškai. Jei problema kyla dėl jų kaltės visuomet išklausys mokinį, atsiprašys ir pasiūlys išeitį. Jie žino, kad bet kuris nepatenkintas mokinys gali paskleisti šią informaciją savo draugams ar internete.

Kaip išsirinkti vairavimo mokyklą?

Norint išvengti nusivylimo pasirinkus vairavimo mokyklą reikėtu dėmesį atkreipti į:

 • Prieš užsiregistruodami vairavimo mokykloje paieškokite atsiliepimų apie ją ar konkretų vairavimo instruktorių. Į teigiamus atsiliepimus galite labai nekeipti dėmesio tačiau blogus atsiliepimus perskaitykite visus. Juos rasite šioje svetainėje www.TavoVairavimoMokykla.lt.
 • Vairavimo kursų sutartis ir kainos. Prieš sutarties pasirašymą įdėmiai perskaitykite visus punktus, išsiaiškinkite ką gausite už sumokėtus pinigus. Nepamirškite pasidomėti kokios yra papildomų teorijos ar praktinių pamokų kainos.
 • Instruktorius, nuo jo priklauso kokioje psichologinėje atmosferoje mokysitės ar greitai progresuosite ir pan. Jeigu matote, kad per pirmuosius bandomuosiu važiavimus nerandate bendros kalbos, pajutote kad jis nesąžiningas, piktas ar netinkamai atlieka savo pareigas, paprašykite mokyklos vadovų kad jį kuo greičiau pakeistų.
 • Baigę vairavimo kursus nepamirškite palikti savo komentaro apie mokyklą. Tai bus naudinga ieškantiems informacijos, padėsite jiems sutaupyti laiką ir pinigus išvengiant nekokybiškai paslaugas teikiančių mokyklų. Na, o jei tokį atsiliepimą perskaitys mokyklos vadovai, tikėtina kad jie imsis priemonių tobulinti savo veiklą.

Ir pabaigai – smagus ir kartu liūdnas filmukas apie tai, kaip jokiu būdu nereikėtų elgtis vairavimo instruktoriui:

Linkime surasti ir tuo lab išsirinkti tinkantį jums vairavimo mokytoją.

 

.
Eiti prie įrankių juostos