Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių

Nusprendėte išmokti vairuoti? Puiku! Jums reikia gero vairavimo instruktoriaus.

Čia rasite (licencijuotų) vairavimo instruktorių sąrašą >>

Čia surasi vairavimo instruktorių >>

Mokymasis vairuoti tai abipusės pastangos. Jūs turite stengtis įsisavinti naujas žinias ir įgūdžius o vairavimo instruktorius privalo kantriai ir nuosekliai mokyti, parodyti, atsakyti į rūpimus klausimus, pateikti pavyzdžius ir paaiškinti. Sėkmė priklauso ne tik nuo vairavimo instruktoriaus kvalifikacijos, bet ir jo asmeninių savybių. Išmoksite vairuoti daug greičiau, jei tai darysite be streso, pozityvioje aplinkoje, mokytis vairuoti nebus baisu, greičiau įdomu.
Todėl nusprendę mokytis vairuoti, nepagailėkite laiko išsirinkti sau tinkamą instruktorių. Kaip tai padaryti, aptarsime šiame straipsnyje
Jei šiuo metu renkatės vairavimo mokyklą ar instruktorių, rekomenduojame perskaitykite mūsų patarimus.

Kaip atpažinti blogą vairavimo instruktorių?

Jei vairavimo instruktorius yra nekantrus, nesuprantamai aiškina kelių eismo taisykles, ir galbūt kalba pakeltu balso tonu, pats laikas ieškoti geresnio.

Internete pilna istorijų kuriose būsimieji vairuotojai dalinasi savo patirtimi. Paskaičius jas, tikrai rasite situacijų kai vairavimo egzaminas neišlaikomas būtent dėl vairavimo instruktoriaus kaltės. Visų šių problemų galia išvengti, tereikia pakeisti vairavimo mokyklą ir pasirinkti kitą,  profesionalų vairavimo instruktorių.

Vertingiausi – draugų patarimai

Paprasčiausias būdas surasti gerą vairavimo instruktorių, klausti tų kurie nesenai išlaikė vairavimo egzaminą. Tai gali būti jūsų draugai, pažįstami kurie jau susidūrė su šia problema, rinkosi patys ir turi susidarę nuomonę arba girdėję atsiliepimų apie vieną ar kitą vairavimo mokyklą ar instruktorių.

Žinoma, kas tinka vienam, nebūtinai patiks kitam tačiau jei apie instruktorių išgirsite teigiamų atsiliepimų iš kelių šaltinių, didelė tikimybė kad jis išties geras specialistas. Randa tas kas ieško!

Visuomet skaitykite atsiliepimus (internete)

Šiais laikais visa informacija yra internete. Svetainėje https://www.tavovairavimomokykla.lt lengvai ir greitai rasite atsiliepimus apie jus dominančią vairavimo mokyklą ir visus vairavimo instruktorius. Skirkite pakankamai laiko kiekvienos vairavimo mokyklos ir atsiliepimų apie vairavimo instruktorius apžvalgai. Kuo daugiau informacijos turėsite tuo lengviau bus apsispręsti.

Įvertinti ar tikrai išsirinkote gerą vairavimo instruktorių galėsite tik su juo susipažinę bandomosios vairavimo pamokos metu.

Geras instruktorius. Koks jis?

Pagrindinės savybės pagal kurias būsimieji vairuotojai ieško vairavimo instruktoriaus:

 • Vairavimo instruktorius privalo būti kantrus. Tą patvirtins kiekvienas baigęs vairavimo kursus. Mokantis vairuoti dažnai daromos tos pačios klaidos, didesnės ar mažesnės, galbūt labai kvailos tačiau instruktorius kiekvieną kartą turi ramiai paaiškinti kas, kodėl buvo blogai padaryta ir kaip daryti teisingai.
 • Profesionalumas. Vairavimo instruktorius turi ne tik gerai žinoti Kelių eismo taisykles bet ir būti gerai išstudijavęs dažniausiai pasitaikančias vairavimo situacijas keliuose, kad galėtų išsamiai paaiškinti ką daryti kiekvienu atveju ir kaip tokių situacijų išvengti.
 • Pasitikėjimas   /   Supratimas.Kiekvienas mokomasis automobilis turi papildomas saugumo priemones – specialius pedalus instruktoriui, tačiau juos naudokite tik kraštutiniais atvejais siekdami išvengti avarijos. Nereikia parodyti mokiniui kad visiškai juo nepasitikite, nesukelkite įtampos be reikalo, išlike ramus, paaiškinkite ir leiskite mokiniui suprasti klaidas pačiam.
 • Pozityvumas. Prastos nuotaikos, nuolat suirzę vairavimo instruktoriai nepatinka niekam. Savo blogų emocijų ir nuotaikos jie neturėtų demonstruoti jums nes tai tikrai nepadeda mokytis o tik dar labiau sukelia nerimą ir įtampą.
 • Dėmesys/Skatinimas. Naujokus prie vairo visuomet reikia padrąsinti ir suteikti jiems motyvacijos. Geras vairavimo instruktorius visada suteiks gerų patarimų ir suras būdų kaip pakelti nuotaiką.
 • Specialūs poreikiai. Jei turite tam tikrų reikalavimų vairavimo instruktoriui aptarkite tai iš anksto prieš bandomuosius važiavimus.

Kaip vyksta mokymasis?

Pradedančiajam vairuotojui kartais sunku suvokti, kaip turėtų vykti mokymosi procesas, todėl vairavimo instruktoriai kartais tuo piktnaudžiauja. Štai keli dalykai, kuriuos pastebėjus, reikėtų imtis priemonių:

 • Papildomi mokesčiai. Pasitaiko, kad tik pradėjus mokytis išaiškėja visokie papildomi mokesčiai, kuriuos reikia mokėti. Todėl dar prieš pradedant mokymą, tiksliai išsiaiškinsite, kiek tiksliai kainuoja kiekviena pamoka, ar nėra jokių papildomų mokesčių. Jei su mokytoju ar mokykla ruošiatės pasirašyti sutartį dėl didesnio kiekio pamokų, nebijokite paprašyti nuolaidos.
 • Nepakankamas dėmesys mokiniui. Jūsų vairavimo instruktorius pamokų metu nuolat užsiima kažkokiais pašaliniais darbais arba kalba telefonu? Taip neturėtų būti. Jis turėtų nuolatos stebėti Jūsų vairavimą, atkreipti dėmesį į klaidas ir jas po truputį taisyti.
 • Važinėjimas asmeniniais reikalais. Nieko baisaus, jei kartais instruktorius paprašys nuvežti į kažkokią jam reikiamą vietą. Bet jei po to Jums reikės ilgai jo laukti ir tai nuolat kartosis, tai jau negerai. Juk tai vyksta Jūsų sąskaita.
 • Prasti santykiai. Jau minėjome, kad labai svarbu užmegzti draugiškus santykius su savo instruktoriumi. Jei jis nuolatos ant Jūsų šaukia bei neatsako į klausimus, greičiausiai metas su juo atsisveikinti ir paieškoti kito.
 • Nejaučiamas progresas. Kartais būna, kad instruktorius geras, bet vairavimo mokymasis neprogresuoja. Tokiu atveju taip pat verta paieškoti kito instruktoriaus. Juk svarbiausia ne gerai praleisti laiką, o išmokti vairuoti bei gauti vairuotojo pažymėjimą.

Net jei pastebėjote šiuos neigiamus dalykus, neskubėkite keisti instruktoriaus ar vairavimo mokyklos. Kartais užtenka su juo apie tai pasikalbėti ar nubrėžti tam tikras ribas. Kita vertus, jei matote, kad visiškai neprogresuojate, o kiekvienos vairavimo pamokos laukiate su baime, metas ryžtingai žengti žingsnį ir pakeisti vairavimo instruktorių, kol nėra prarasta per daug laiko, nervų bei pinigų.

Atkreipkite dėmesį ir į mokymo automobilį

Net paties geriausio vairavimo mokytojo instruktoriaus pastangos gali nueiti perniek, jei mokysitės su netinkamu automobiliu. Todėl kreipdamiesi į vairavimo instruktorių, nepamirškite pasidomėti, kokiu automobiliu jis dirba:

 • Ar automobilis pritaikytas mokymui? Automobilis turi būti pilnai pritaikytas mokymui: turėti papildomus pedalus keleivio vietoje, šviečiantį plafoną su M raide bei lipdukus, visus papildomus veidrodėlius.
 • Ar tinkamas automobilio modelis? Geriausia mokytis vairuoti tiksliai tokiu automobiliu, kuriuo laikysite egzaminą. Jei modelis kitas, būtų gerai, kad techniniais parametrais jis būtų kuo panašesnis į tą, kuriuos laikysite egzaminą.
 • Ar automobilio kuras tinkamas? Jei laikysite egzaminą dyzeliniu automobiliu, nesimokykite vairuoti su benzininiu. Juk šių automobilių variklių sukimo momentas gerokai skiriasi, o tai gerokai įtakoja tai, kaip reikės spausti pedalus norint pajudinti automobilį iš vietos ar perjungiant pavaras.
 • Ar tinkama automobilio pavarų dėžė? Egzaminą laikysite automobiliu su mechanine pavarų dėže, o instruktorius siūlo mokytis su automatine? Galbūt mokytis ir bus lengviau, tačiau praktinį egzaminą taip vargu ar išlaikysite.
 • Ar gerai, kai automobilis nuolatos keičiamas? Pradedančiam vairuotojui reikia daug laiko priprasti prie automobilio, todėl paklauskite instruktoriaus, ar galėsite visuomet mokytis vairuoti tuo pačiu, ar bent identiško modelio automobiliu.
 • Ar yra galimybė pavairuoti skirtingus automobilius? Kita vertus, jau pramokus vairuoti, verta pabandyti vairuoti kitus automobilius. Juo labiau, kad ir egzaminų centre gali būti naudojamas ne vieno modelio automobilis. Todėl pasiklauskite instruktoriaus iš anksto, ar prireikus bus galimybė pavairuoti kito modelio automobilį.

Nelegalus vairavimo mokymas

Tarp vairavimo pamokas siūlančių instruktorių slepiasi ir dirbantys nelegaliai. Tokie „mokytojai“ gali suvilioti pigesnėmis pamokomis, bet nuslepia riziką. Jus mokantis žmogus gali prisistatyti kaip geriausias vairavimo instruktorius, tačiau jei jis neturi teisės mokyti galite turėti nemalonumų. Jei sustabdys policija, jums gresia bauda kaip už važiavimą be vairuotojo pažymėjimo. Todėl visada įsitikinkite, ar instruktorius turi teisę jus mokyti vairuoti.

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

One thought on “Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių

 1. Liepa.medelyte parašė:

  Ieskau vairavimo instruktoriaus prie kurio laisvai jausciausi, nebutu baimes, kuris ramiai aiskintu .Iki siol mane ruose llabai nerv uotas instruktoriaus , visada baresi pas toky
  zmogu ismokti neymanoma, bijojau eiti y pamokas , man buvo stresas , ytampa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

.
Eiti prie įrankių juostos