Kaip atpažinti nelegaliai dirbančius

Kaip išsirinkti vairavimo instruktorių

Vairavimo instruktorių, turinčių teisę mokyti vairuoti, sąrašas >>

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

Tarp papildomas vairavimo pamokas siūlančių instruktorių slepiasi ir dirbantys nelegaliai. Tokie „mokytojai“ būsimuosius vairuotojus suvilioja pigesnėmis paslaugomis, bet nuslepia riziką. Jus mokantis žmogus gali prisistatyti kaip geriausias vairavimo instruktorius, tačiau jei jis neturi teisės mokyti galite turėti nemalonumų. Jei sustabdys policija, jums gresia bauda kaip už važiavimą be vairuotojo pažymėjimo. Todėl visada įsitikinkite, ar instruktorius turi teisę jus mokyti vairuoti ir pamokas pirkite tik per vairavimo mokyklas.

Dokumentai, privalomi turėti automobilyje per vairavimo pamoką:

1. Mokymo sutartis tarp mokinio ir mokyklos,
2. Papildomo vairavimo mokymo lapas, užpildytas tipine forma, patvirtinta VKTI. Jame turi būti įrašyti instruktoriaus duomenys, jo instruktoriaus pažymėjimo numeris bei išdavimo data, mokinio duomenys ir nuotrauka, automobilio duomenys, o informacija patvirtinta apvaliu įmonės antspaudu. Po kiekvienos vairavimo pamokos mokinys lape turi pasirašyti.
3. Mokinio medicininė veikatos patikrinimo pažyma arba mokyklos patvirtinta jos kopija.
4. Kiti instruktoriaus privalomi turėti dokumentai (spec.kursų baigimo pažymėjimas, vairuotojo pažymėjimas, darbo pažymėjimas, transporto priemonių registravimo liudijimas, tech.apžiūros kortelė, medicininė pažymą)

Kaip atskirti mokomąjį automobilį:

1. Automobilis turi būti registruotas kaip mokomasis – techniniame pase jo klasė turi būti įrašyta kaip M1-AB-ST (b kat).
2. Mokomasis automobilis turi būti pažymėtas skiriamaisiais ženklais, matomais iš visų pusių, o ant jo stogo įrengtas  šviečiantis ženklas su M raide.
3. Ant automobilio šonų turi būti užrašytas mokyklos pavadinimas, adresas bei telefono numeris.

Jeigu radote nelegalų instruktorių, parašykite apie tai mums – padėsite kitiems išvengti didelių nemalonumų.

Pastaba: „TavoVairavimoMokykla.lt“ neatsako už internautų paskleistos informacijos turinį ir jos netikrina. Už paskelbtą nuomonę, faktus, ar kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys.